دانستنی های طلا و جواهر

راه های آموزش طلا و جواهر سازی + بهترین آموزشگاه های طلا سازی

راه های آموزش طلا و جواهر سازی + بهترین آموزشگاه های طلا سازی-گالری زرنام

امروزه طلا از جایگاه فوق العاده ای در بازار سرمایه گذاری برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای پس انداز و بیمه دارایی خود طلا می خرند. از طرفی طلا بهترین و جذاب ترین هدیه برای تمامی سنین است. با توجه به این موضوع آموزش طلا و جواهرسازی می تواند موفقیت شما در کسب و کارتان را تا حد بسیار زیادی تضمین نماید. اگر می خواهید وارد کسب و کاری شوید که پس از مدتی به درآمد دلخواهتان برسید بهتر است نسبت به آموزش طلا و جواهرسازی هرچه زودتر اقدام کنید. البته برای آموزش طلا سازی باید از آموزشگاه های مطمئن و معتبر کمک بگیرید. در این صورت می توانید به شکل حرفه ای طلاسازی را بیاموزید و وارد این حرفه شوید. به همین منظور در ادامه شما را با آموزش اصولی طلا و جواهر سازی و همچنین بهترین آموزشگاه طلا و جواهر سازی آشنا خواهیم کرد.

آموزش طلا و جواهرسازی

آموزش طلا و جواهرسازی باید به طور تخصصی و در کلاس های آموزشی انجام شود. در این کلاس ها ابتدا هنرجویان را با خواص عمومی جواهرات و فلزات گرانبها آشنا می نمایند. پس از آن باید رفتار فلزات را در برابر اسیدها، هوا، دما، آب و … بشناسند. ساخت طلا و جواهر شامل مراحل حساس و متعددی می باشد که هنرجویان باید به خوبی نسبت به آن ها آگاهی پیدا کنند. مهارت در دوره های جواهرسازی و طلاسازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین بهتر است هنگام شرکت در دوره های طلاسازی به خوبی این مراحل را بشناسید.

به طور کلی آموزش طلا و جواهرسازی از مراحل اصولی و حرفه ای متعددی برخوردار است که باید به طور حرفه ای و زیر نظر استاد باتجربه آموخته شوند. این مراحل شامل سوهان کاری، برش کاری، جوشکاری، پرچ، جداسازی، ذوب، ریخته گری، نوردکاری، سوراخ کاری، خمکاری، ساخت لوله و حلقه چه، ساخت زنجیر و ملیله کاری می شوند. فراموش نکنید که ضعف در هر کدام از مراحل ساخت طلا و جواهرسازی می تواند کار شما را دچار اختلال نماید. بنابراین اگر می خواهید در این حرفه به طور خاص و اصولی وارد شوید، باید تمامی مراحل طلاسازی را به شکل تخصصی بیاموزید.

آموزش طلا و جواهر سازی در فولادشهر - آموزشگاه زرنام
آموزش طلا و جواهرسازی - آموزشگاه زرنام فولادشهر

نکته قابل توجه در رابطه با آموزش طلا و جواهرسازی این است که آموزش طلاسازی را می توان به چند بخش دسته بندی نمود. طراحی دستی، طراحی با نرم افزار، میناکاری و آموزش مخراج کاری از رشته های طلاسازی هستند که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید. طراحی دستی طلا یا اسکچ دستی جذاب ترین رشته های طلاسازی است که شامل شناخت مبانی فرم ها، اسکچ زنی، سایه زنی فلزات، رسم آویز فرم های اصلی و … می شود.
آموزش طراحی طلا و جواهر با نرم افزار نیز با استفاده از نرم افزار ماتریکس انجام می شود که در میان طراحان از محبوبیت بالایی برخوردار است. تجسم فضایی، طراحی دو و سه بعدی، مدلسازی و … از جمله مراحل آموزش طلاسازی با نرم افزار هستند. میناکاری نیز از دیگر رشته های آموزش طلا و جواهر سازی است که شامل فصل تئوری، آماده سازی فلز، اکسید زدایی، رنگ زنی، آماده سازی تسمه و … می گردد. مخراج کاری نیز از پرکاربردترین رشته های طلاسازی می باشد که بسیار دقیق و هنرمندانه انجام می شود.

کتاب های آموزش طلا و جواهرسازی

اگر رویای داشتن یک شغل پولساز را دارید، از کنار آموزش طلا و جواهرسازی به سادگی عبور نکنید. این شغل در هر کجای دنیا که می شناسید با استقبال بی نظیری مواجه است و از طرفی جایگاه اجتماعی فوق العاده ای را به خود اختصاص می دهد. از آنجایی که برای آموزش هر حرفه و شغلی باید به طور تخصصی و آکادمیک آن را یاد بگیرید، بهتر است از کتاب های آموزش طلا و جواهرسازی غافل نشوید. کتاب های معتبر بسیار زیادی هستند که می توانند به شما در مسیر آموزش طلاسازی کمک کنند. بنابراین اگر قصد دارید این حرفه را به صورت تخصصی بیاموزید، بهتر است این کتاب ها را بشناسید و از آن ها استفاده کنید.

زمانی که دوره آموزش طلا و جواهرسازی را در کنار کتاب های معتبر و تخصصی این شغل به پایان می رسانید، می توانید در این زمینه موفق تر عمل کنید. فراموش نکنید که طراحان و طلاسازان حرفه ای هرگز از قدرت دوره های آموزشی و کتاب های طلاسازی غافل نمی شوند. برای خرید این کتاب ها می توانید از فروشگاه های معتبر کمک بگیرید و یا از اساتید طلاسازی خود بخواهید تا برای خرید شما را راهنمایی کنند. البته هرگز از یاد نبرید که خرید و خواندن کتاب های طلاسازی بدون آموزش عملی نمی تواند کمکی به شما کند. کتاب ها تنها مکمل دوره های آموزشی هستند و می توانند موفقیت شما را در این شغل تضمین نمایند. بنابراین هرگز فکر نکنید که تنها با تهیه این کتاب ها می توانید یک طلاساز حرفه ای شوید. برای دستیابی به جایگاه شغلی موفق باید به طور عملی و حرفه ای در زمینه طلاسازی آموزش ببینید.

کتاب تکنیک آموزش طلا و جواهرسازی از یدالله جواهرسازی - زرنام

تکنیک طلا و جواهرسازی از یدالله جواهری

آموزش طلا و جواهر سازی با مروارید

کتاب طراحی جواهرات با مروارید اثری از نیکول‌نوئل شرمن

کتاب آموزش طلا و جواهر سازی در نرم افزار (تصویری) از سعید احمدیان مقدم - زرنام

کتاب طلا و جواهر در نرم افزار (تصویری) از سعید احمدیان مقدم

کتاب بازسازی جواهرات قدیمی اثر ایمی هانا - گالری زرنام

کتاب بازسازی جواهرات قدیمی اثر ایمی هانا

کتاب آموزش طلا و جواهرسازی با رایانه از سید محمد مرتصوی - آموزشگاه طلا و جواهر زرنام

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه از سید محمد مرتضوی

کتاب هنر طراحی-جواهر مبانی طراحی کلاسیک جواهرات از موریس پ گالی

کتاب هنر طراحی- جواهر مبانی طراحی کلاسیک جواهرات از موریس پ گالی

نکته: کتاب های دیگری نیز در زمینه طلاسازی و ساخت طلا و جواهر وجود دارند که می توانند ایده های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار دهند. البته این کتاب ها مانند 500 مدل انگشتر نامزدی و … تنها می توانند ذهن شما را برای طراحی و ساخت طلا و جواهر تقویت نمایند.

بهترین آموزشگاه های طلاسازی ایران

طلا و جواهر از دیرباز مورد علاقه اکثریت عموم قرار گرفته است. به همین دلیل بازار طلا و جواهر مخاطبان خود را از میان تمامی سنین جذب می نماید. نکته قابل توجهی که در رابطه با این بازار وجود دارد تنوع بسیار بالای انواع طلاها و جواهرات است. بنابراین طراحی خاص و منحصر به فرد طلا می تواند نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. با توجه به این موضوع آموزش حرفه ای و تخصصی طلا و جواهر سازی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به همین دلیل بهتر است یک آموزشگاه معتبر و حرفه ای را برای آموزش طلا و جواهرسازی انتخاب نمایید. برای این کار می توانید در ابتدا آموزشگاه های معتبر و متخصص در زمینه را بشناسید و برترین آن ها را انتخاب کنید.

آموزشگاه طلا و جواهرسازی در فولادشهر

گالری و آموزشگاه طلاسازی زرنام، با بیش از دو دهه است که مشغول به آموزش طلا و جواهرسازی می باشد و دارای کد استاندارد و زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر است. آموزشگاه زرنام با به کارگیری از اساتید با تجربه و متخصص، آموزش ساخت انواع پلاک ها، دستند، انگشتر و گوشواره های خاص را در طرح های متنوع به شما ارائه می دهد.

آموزشگاه زرنام با برگذاری دوره های متنوع طلاسازی بهترین روش ها و فنون طلاسازی را به هنرجوهای خود آموزش می دهند.

ویژگی های برتر آموزشگاه طلا و جواهرسازی در فولادشهر

آموزش اصولی:

اولین نکته ای که برای انتخاب بهترین آموزشگاه طلا و جواهر سازی باید در نظر داشته باشید، آموزش اصولی توسط این مجموعه می باشد. آموزش به صورت دستی و با استفاده از بهترین نرم افزارهای طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین آموزشگاهی را انتخاب نمایید که طلاسازی را به جدیدترین روش به شما آموزش می دهد.

تجهیزات حرفه ای:

استفاده از تجهیزات جدید و حرفه ای برای آموزش هنرجویان از دیگر ویژگی های بهترین آموزشگاه طلا و جواهر سازی است.

سابقه فوق العاده:

داشتن سابقه درخشان و موفق یک آموزشگاه می تواند تضمین کننده میزان موفقیت آموزشگاه مورد نظر شما باشد.

برگزاری دوره های متنوع:

از آنجایی که طراحی طلا و جواهر از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و از مراحل متنوعی برخوردار می باشد، بهتر است آموزشگاهی را انتخاب نمایید که دوره های مختلفی را برای شما برگزار می کند.

هزینه مناسب:

شهریه مناسب با توجه به تعداد جلسات و ساعات آموزش از دیگر ویژگی های بهترین آموزشگاه طلا و جواهر سازی است.

آموزش طلا و جواهر سازی در فولادشهر
آموزش طلا و جواهر سازی در اصفهان

آموزش طلا و جواهر سازی در فولادشهر

فراموش نکنید که انتخاب بهترین آموزشگاه برای آموزش طلا و جواهرسازی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. طلا و جواهر جزو ارزشمندترین صنایع دستی محسوب می شوند که طراحی اصولی آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین دقت کنید که آموزشگاه مورد نظرتان از بهترین اساتید و به روز ترین تجهیزات برای آموزش شما کمک بگیرد. از طرفی این آموزشگاه باید به تکنیک های ایمنی و محافظت از طلا و همچنین حفظ استانداردهای فنی تسلط داشته باشد.

برای آموزش طلا و جواهر سازی اصفهان می توانید به سراغ گالری طلا و جواهرسازی زرنام بروید. این گالری با داشتن کد استاندارد از اتحادیه طلا و جواهر می تواند بهترین خدمات را با جدیدترین دستگاه ها به شما ارائه دهد. با آموزش در این گالری به راحتی می توانید در خاص ترین و جذاب ترین طراحی های طلا و جواهر ماهر شوید و اساسی ترین فنون طلافروشی را بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *